DelphiFAQ Home Search:

Dating scammer Henry Mills

 

comments207 comments. Current rating: 4 stars (35 votes). Leave comments and/ or rate it.

Name: Henry Mills


Email: henry_4u@yahoo.com


Address:Other Comments:
I met 'Henry' on e-harmony, he fell in love the 2nd week we talked, says he has and eight year old son with him in Accra Ghana, asked for PSP fpr sons birthday, a laptop cause he forgot his at home, money to 'enhance business, more money for release of 'consignment'. More money because his son is in hospital with serious head injuries. Asked me to write invitation to states to his 'agent' at the port. Had business contact send fake check to me to cash and WU to him.All ISP addresses from Ghana including the first which was supposed to come from KY


Content-type: text/html

Comments:

You are on page 8 of 14, other pages: 1 2 3 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14
2012-06-09, 15:25:51
anonymous from Poland  

This image was also posted here:
Dating scammer Rhoda Naa from Accra, GhanaKeywords:
2012-06-09, 15:54:28
anonymous from Poland  
hello słodycz wanda,
jak się masz moje serce ...?
Kocham cię, bo mnie się doczekać każdego dnia. Jesteś dla mnie wszystkim,spełnieniem marzeń. Brak słów, by wyrazić, co czuję do Ciebie. Nie ma piosenek tak piękny jak muzyka, która wypełnia moją duszę, gdy słyszę twój głos. Nie ma róż jak piękny jak Twój uśmiech. Nic nie rusza mnie tak jak ty. Brak dzień jaśniejszy niż dzień spędzę z tobą rozmawiać przez telefon. Jesteś moim światłem w ciemności. Nigdy nie może byćsłowa wystarczająco silne, aby wyrazić moją miłość do ciebie. Kocham cię z moim ciałem,duszą i umysłem. Jesteś dla mnie wszystkim. Kocham cię tak bardzo.

tak walczymy twierdzą, a reszta, ale to, co kocham jest zawsze puścić cos wiemy, że chcemy się głęboko. Chcę nas do walki nigdy nie opcja.

anioł i dotarły bezpiecznie w Ghanie, ale nie mam dużo czasu, i potrzeba, aby to zrobić jak najszybciej i stąd odejść.
Kocham miejsce do tej pory, pokój, a ludzie są bardzo uprzejmi. jak to jest Twój dzieńbędzie ..... słodyczy mam już iść bo muszę opuścić i przejść do firmy ochroniarskiej i dostać pakiet i pozostawić tu do usa.

miód znowu nie jest to dobra wiadomość, kiedy i sprawdzone mój e-mail. mój osobistybankier powiedział, że ma już na koncie i przeniesienia do Ciebie.
i po prostu trzeba tam być i podpisany i będzie to zrobione. 12000 dolarów. powiedziałnawet gdybym był operacji bankowych online mogłem zrobić to mój własny. tak szybko, jakdostać się do USA przez weekend i wysłać pieniądze w porządku.

Kiedy patrzę w twoje oczy, wiem, że to więź między nami, że nikt nie może złamać, wygląddasz mi z tych oczu, gdy myślisz, że ja nie szukam wszystko muszę wiedzieć, że jesteśjednym dla mnie. Kiedy patrzę w twoje oczy, widzę miłość, która trwa w głębi duszy,mówią, że mnie kochasz w tak wiele sposobów, niż tylko jeden. Gdy dwie osoby się kochają, nie patrzą na siebie, wyglądają w tym samym kierunku.
dzięki za pomoc

Miłość na zawsze,
david

2012-06-09, 15:59:11
anonymous from Poland  
hello anioła nadzieję, że dobrze spać i miał słodkie sny o nas i X'mas najbliższych.
jest tyle rzeczy na głowie teraz, ale są rzeczy, muszę powiedzieć, zbyt .... pocałunki

Potrzebuję cię przy moim boku. Wypełnić mnie. Masz na myśli świat dla mnie. Jesteś najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek mi się stało. Jesteś tym, ja zawsze pragnął. Nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek spotkać kogoś, jak specjalne, jak ty.

Jesteś dla mnie wszystkim. Dziękuję za miłość mnie tak nikt nie może. Rozumiesz mnie i wiesz, jak się robić to dobrze. Nigdy nie wiesz, jak bardzo was kocham, ale spędzę resztę moich dni próbuje pokazać. Uratowałeś mnie od najgorszych, a ty zawsze przy mnie.

Kocham każdą chwilę z tobą podzielić. Nie mogę się doczekać, aby trzymać cię, zbliż się i całować twoje usta. do zapachu skóry i uczynić słodkiej miłości z tobą.

Jesteś tym, który zawsze sprawia, że ​​czuję się lepiej o siebie i mnie rozśmiesza na wszystkie rzeczy szalone mówimy o tym nikt nie rozumie, ale z nami. Cieszę się, że cię znalazłem i mam nadzieję, że poświęcają dużo więcej szczęśliwych chwil razem w przyszłości. Dzięki tylko, że tu dla mnie kocham Cię bardziej niż słowa można powiedzieć.

Żałuję, że nie musiał tęsknić. Gdybyś tylko mógł być ze mną zawsze. Wiem, że nigdy nie mogło być szczęśliwsi. Ale znowu, wiem, że nadejdzie dzień, kiedy będę mógł spędzać każdą chwilę z tobą czuwania

Tyle razy myślałem, życie jest niesprawiedliwe. Wiem, że są powody, dla których nie możemy być razem. Powody, dla których Bóg tylko wie, ale to nie będzie dla mnie powodem do zapomnę. Ty dobrze wiesz jak bardzo cię kocham i zadbać o siebie, ale nic nie mogę zrobić więcej. Mimo, że jesteśmy od siebie, to nie będzie koniec naszego zaangażowania. Jesteś najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek zdarzyła się w całe moje całe życie cholernie.

Tylko pamiętaj, że ja naprawdę skarb miłości i troszczy się o mnie. Naprawdę cię kocham.
Choć mil dzieli nas, więź mamy jest o wiele silniejszy. Jesteś tym samym, że spędziłem te wszystkie lata szukasz. You Make Me Smile. Ty mnie rozśmieszyć. You make me całość.Nie potrafię opisać zawrotu głowy uczucie mam kiedy jesteś blisko, a nawet gdy mi do głowy. Jestem tak niesamowicie szczęśliwy i zadowolony i zawsze chcę spędzić w swoim życiu, w świecie i w ramiona.

Miłość zawsze
2012-06-09, 16:01:00
anonymous from Poland  

miód,
Mam bardzo tęskniłam i chcę, aby dowiedzieć się, jak robisz?
, a także powiedzieć mi swój czas, gdy będzie to dla nas dobre na spotkanie i rozmowy
tęsknię za tobą kochanie.
philip też mam pokazał mu wszystkie swoje zdjęcia i maile. On jest bardzo szczęśliwy.
miód teraz sprawdzić czyta i nie posiadają na swoim koncie. i nie może przekazaćżadnych pieniędzy na teraz. Muszę tylko swoje dane, tak aby dane się uda.
wiele miłości. miód słuchać muszę wysyłać kierownika hotelu 500 euro dla mnie w porządku.
mają wielki dzień .... można wysłać przez david porządku
pocałunki i uściski
miłość philip i tata david
2012-06-09, 16:01:53
anonymous from Poland  
2012-06-09, 16:02:03
anonymous from Poland  
2012-06-09, 16:05:00
anonymous from Poland  
Mam wam szczegóły i wysłałem go do mojego bankiera, który będzie pracować nad tym od 16 dnia tego miesiąca. jakikolwiek sposób nadzieję, że są dużo dobrze moja droga. miód jestem w porządku i nie zapomnieli o tobie kochanie.
wiesz, nadal istnieją problemy w Iraku i pracuję ciężko na nie tutaj w USA. istnieje również problem w Afganistanie też.
i prawie do trybu online na czacie. dużo miłości david.
żaden sposób, dlaczego to jest, że nie chcą, aby wysłać 500 do Ghany.
spróbuj wyjaśnić do mnie. spróbuj zrobić to za mnie.
pocałunki david
2012-06-09, 16:06:38
anonymous from Poland  
Mówiłem ci nie jestem w USA, teraz musimy dokonać pewnych płatności do centralnego punktu na Florydzie, że nasze dodatki przyjdzie. jeśli potrzebujesz pieniędzy, że źle.
odpowiedzieć na tę wiadomość i wyślę Ci informacji wysłać 500 euro do nich i moje pieniądze i konto zostanie aktywowane i będzie można zarobić pieniądze, tak szybko jak jest aktywowany, a ja z nimi skontaktować, aby wystawić transfer.
tęsknię za tobą kochać
I zawsze się online, ale nie do zobaczenia na skype
zadbać
david
2012-06-09, 16:11:24
anonymous from Poland  
Tak działa ten oszust Wayne ,mają Państwo wyżej jego E-maile ,ja Go prosiłam o zwrot pieniędzy a On wymyślał nowe sposoby abym mu więcej wyslala ,piszę do niego aby zwrócił mi pieniądze ale On teraz milczy.
2012-08-10, 13:51:25
anonymous from Germany  

This image was also posted here:
Dating scammer Rhoda Naa from Accra, GhanaKeywords:
2012-08-28, 10:40:21
anonymous from Germany  
Hi all,

I've got 2 photos from Frank and this is the first longer mail from him. He is currently cheating in Germany! I'm so glad that I've found this web side!
So to all women who use a dating site be careful who you will meet there.

Greetings from Holmes

Frank Baines Roy <frankkbr@live.com

Mail from Frank:
I'm the 2nd child of two and grew up in a small college town outside of Miami,united states. Immediately after high school I enrolled at the local university and

soon found out that beer and women wasn't an approved curriculum so after three semesters I enlisted in sales and marketing, traveled a bit,and eventually

settled in Florida and later here in England which is now my home.I have a Bachelor's degree in Engineering.

I have been divorced for the past 3 years now and ever since my wife left so I have been living lonely.My family mean a lot to me and my best friend have been in

my life for over 20 years and he knows me intimately but it's rather unfortunately we have both lost contact ever since he relocated to Israel to be with his family.I

do not take his friendship for granted and I'm not looking for another friend, but rather something more than that. I feel like I've accomplished a lot with my time

on this planet.

Professionally I have a great job, which I love,This work has make feel so proud because it has taken me to some nice and great countries,well if I don't brag I

have been to most part of Asia, Europe and almost all the States in America but I hope to get to other places I have not been before.I really like my work as I get

to work from home, make good money, and can't imagine another job. I get the chance to work from any where i want to that is why i want to live in Germany

and possibly have another firm there. I don't have a problem to relocate..

Frank
2012-11-30, 08:43:25
andersondarlene31@yahoo.com from Cincinnati, United States  
rating
Hi every one.
I want to know why some of these dateing sites when they e-mail you these woman looking for a good time why they always have to be in the nude.
I have wrote them to tell them I'm not in to woman.
But they don't care.I don't ask for them I am happyly Married to my husband.
I don't need a woman to make me feel good.
I had a friend she said she wantn't to check her e-mail and that she couldn't because
her lap top was down so I let her but little did I know she was gone in to these sites where these men and woman were haven sex the whole nine yards.
I trusted her I wrote in to the main site and explain what happen they said they
would re-move my name off their list but they didn't.
So every day when checken my e-mail I see the stupiod site for man and woman lovers
haven sex. I just hate it. I have already told her she is no longer welcome in my home.
It just hurt's because she right out lied to me my computer with my name and not her's.
I have never been in to woman.
Thank you for your time.
Do you have any ideals you can give to me this is like a night mare.
How can I re-move them their sites are on my lists when you first come on through the starter key like the favorites how do I remove them please' I need your help on this one.
Thank You
andersondarlene31@yahoo.com

Please e-mail me if you can help me this really up set's me I have never has nasty
things like this on my web site. Until I messed up leting Pam use my computer.
2012-12-05, 08:48:33
anonymous from Germany  
Hello, I can him as Romney Woods - he is active under romney.woods@yahoo.com and since Sunday on Facebook under http://www.facebook..783446204. I've contact the US Army already but the US Army can do nothing :” We are aware of these types of scams. These criminals are usually located in Nigeria or Ghana. The US Army does not have any jurisdiction/authority to investigate these criminals.
This gentleman's head has been photo shopped onto the pictures of a US Army Service Member. The person you have been corresponding with is not a US Service Member.
The FBI is responsible for investigating these types of scams. Their link is http://www.ic3.gov/..fault.aspx
You can also visit our website that explains these types of scams and lists the know fraudulent documents associated with them. http://www.cid.army.._scam.html
http://usgovinfo.ab..online.htm


This image was also posted here:
Dating scammer Smith Williams
Dating scammer Henry Mills
Dating scammer Smith Williams
Dating scammer Smith WilliamsKeywords:
2012-12-05, 09:08:55
[hidden] from Germany  
Hello, I want to warn every women of this love scammer. I’ve known him as Romney Woods – “Well am Romney Woods,45 and survive on my own financially.I am a Medical Doctor in the U.S Army and currently I am in Afghanistan on a peace keeping mission.I have been there for two years and i have plans to resign in the army once my mission is over so that I can meet someone that I love.I don't care about the distance or the age because distance is a way and age is also a number. All is about who can make you happy and also trust you and treat you like a queen”… Then many sweet emails followed… We wrote about 3 weeks and of course I was love of his life (“you have not just brought Love into my life, but you have made me the happiest i can ever be and am so thankful to that ”). I hardly but stayed skeptic and waited till he’ll order money from me – what he didn’t do. He wanted me to organize transport of two his suit cases with very important documents from Afghanistan which he was “not been allowed to take anything along to the new station”- on my costs. “love gone” after I refused to do this. I searched throw internet to find something about him- and found nothing and one day I saw Kenneth Barton military identification card…

The US Army can do nothing :” We are aware of these types of scams. These criminals are usually located in Nigeria or Ghana. The US Army does not have any jurisdiction/authority to investigate these criminals. This gentleman's head has been photo shopped onto the pictures of a US Army Service Member. The person you have been corresponding with is not a US Service Member.

The FBI is responsible for investigating these types of scams. Their link is http://www.ic3.gov/..fault.aspx

You can also visit our website that explains these types of scams and lists the know fraudulent documents associated with them. http://www.cid.army.._scam.html
http://usgovinfo.ab..online.htm

Bitte alle seine Opfer melde es FBI : http://www.ic3.gov/..fault.aspx

Wszystkie jego ofiary proszę o zgłoszenie waszych szkód wywołanych przez niego do FBI: http://www.ic3.gov/..fault.aspx - musimy go dopaść!!!
This image was also posted here:
Dating scammer JonKeywords:
2012-12-05, 09:25:39
[hidden] from Germany  
His new photo 1


Keywords:
You are on page 8 of 14, other pages: 1 2 3 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14

 

 

Are you being scammed and this is your first visit here?
Read the welcome page/ primer for newbies.
Thanks to Eddie for writing it up.

Please also read Miss Marple's article about recognizing male dating scammers.

NEW: Optional: Register   Login
Email address (not necessary):

Rate as
Hide my email when showing my comment.
Please notify me once a day about new comments on this topic.
Please provide a valid email address if you select this option, or post under a registered account.
 

Show city and country
Show country only
Hide my location
You can mark text as 'quoted' by putting [quote] .. [/quote] around it.
Please type in the code:

Please do not post inappropriate pictures. Inappropriate pictures include pictures of minors and nudity.
The owner of this web site reserves the right to delete such material.

photo Add a picture:
Picture Search

You have received photos and wonder if these photos has been posted here before? Because you suspect this could be a dating scammer, but you do not want to post this picture? Try the Picture Search